ZDIEĽAŤ
4 Európske miestečká ktoré stoja za návštevu

To že je Európa nádherným kontinentom nieje žiadne tajomstvo. Od vysoko navštevovaných turistických destinácií, až po malebné mestečká ktoré majú svoj osobitý šmrnc. Majú v sebe kus originality, špecifickosti a pre mnohých atmosféru neobjaveného. Predstavujeme vám 4 Európske mestečká, ktoré stoja za návštevu nejedného dobrodruha.

1. Manarola, Taliansko

Taliansko. Krajina módy, azúrových morí a pestrofarebných jedál. Ani Manarola, jedna z piatich dediniek patriaca do Cinique Terre na pobreží Talianskej riviéry, nieje výnimkou. Výnimočná svojím brut vínom Sciacchetra, históriou talianského maliara Antionia Discovolo či sladistou atmosférou farebných domčekov na pobreží z ktorých sála romantika, hodná oddychu nejedného cestovateľa.

2. Colmar, Francúzsko

Mestečko, ktoré je zaujímavé hlavne svojou históriou. Niekoľko krát zmenilo národnosť z Nemeckej na Francúzsku. Práve preto je zastúpenie nemecky hovoriacich občanov tohto, tiež vinárskeho regiónu, väčšie a teší sa zvýšenej popularite aj vďaka Festival De Colmar. Tento festival klasickej hudby dopĺňajú vône z čerstvých pekární či drevom obkladané domy ktoré pôsobia stredovekým dojmom a tým sa líši od turisticky vyťaženého Paríža.

3. Hallstat, Rakúsko

Nádherný kus zeme, hýri kontrastami medzi jazerom Hallstätter See a pastelovými farbami, ktorými sú obdarované najmä domčeky či v jeseni dočervena sfarbené listy stromov. Obdarený je aj na históriu z ktorej stojí za mienku najmä soľná baňa , či ľudovo vytvorené múzeum do ktorého sa dostaneme tzv. zubačkou. Toto mesto je taktiež zaradené do svetového dedičstva Unesco. Pre víkendových cestovateľov znamená maximálny oddych na mieste, vďaka ktorému sa cítite ako na dovolenke, hoci ste len 4 hodiny od nášho hlavného mesta.

4. Reine, Nórsko

Myslíme, že ak by sme nezaradili Reine do tohto listu, nebol by kompletný. Malinká dedinka v prírodne obdarenom Nórsku. Prevláda tu lov rýb a vďaka dreveniciam namaľovaným na červeno, žlto, či bielo pôsobí skromne, útulne. Pohorie Reinebringen a krištáľový povrch odrážajúcej sa vody dotvára pravú severskú atmosféru. Určite je to jedno z miest, ktoré stojí za návštevu tejto dedinky, nielen turistiky na Reinebringene.