ZDIEĽAŤ

Tatry a hory nie sú len o zimnej dovolenke a lyžovaní. Aj leto na horách má svoje čaro. Možno aj niekedy silnejšie, ako v zime. Najmä keď viete, kam môžete zájsť, aby ste zažili niečo nové a dobre si oddýchli. Či už idete na kratší víkendový pobyt, turistiku, či dlhší pobyt s deťmi do Nízkych Tatier, nezabudnite na návštevu nasledovných miest.

Bystrianska jaskyňa

Neďaleko strediska Tále a južnej strane Nízkych Tatier je možné návštíviť Bystriansku jaskyňu. Je to najvýznamnejšou jaskyňou Horehronského podolia. A prečo sa sem vybrať? Okrem pozoruhodných skalných útvarov jaskyňa dobre vplýva aj na vaše zdravie. Využíva sa pri speleoterapii, čo je špecifická liečebná metóda, ktorá využíva jedinečné vlastnosti prostredia, najmä ovzdušia.

Fun Aréna na Donovaloch

Donovaly sú cez zimu známe svojim lyžiarskym strediskom. Ale cez leto sa toto miesto mení na adrenalínové centrum zábavy. Najväčšou atrakciou je tobogánová bobová dráha, ďalej najdlhšie a najväčšie lanové centrum na Slovensku a 14 metrov vysoká lezecká stena.

Tobogánová dráha je so svojimi 7 skokmi a 11 ostrými zákrutami naozaj adrenalínová a s maximálnou možnou rýchlosťou až 45 km/h.

Jazdecký areál Budička

Ako sa hovorí, najkrajší je pohľad z chrbta koňa. Je to ale pravda? Ak si to vyskúšate sami naživo, veľmi ľahko k tomuto tvrdeniu budete inklinovať, pretože výhľad z koňa má svoje výnimočné čaro, ktoré len tak niečo nenahradí. Tento jazdecký areál ponúka jazdu na koni priamo na jazdiarni, ale aj vychádzky do prírody.

Viac o možnostiach ubytovania a turistiky v Nízkych Tatrách nájdete na www.partizan.sk.