ZDIEĽAŤ
Treking v Chorvátsku – čo sa oplatí vidieť
Treking v Chorvátsku – čo sa oplatí vidieť

Treking v Chorvátsku je nezabudnuteľným zážitkom, ktorý ponúka kombináciu nádhernej prírody, bohatého kultúrneho dedičstva a dobrodružných aktivít. Bez ohľadu na to, či sa rozhodnete prechádzať sa po skalnatých horách, objavovať historické mestá, alebo relaxovať na slnečnej pláži, Chorvátsko má čo ponúknuť pre každého nadšenca turistiky. Nechajte sa očariť krásami tejto krajiny a zažite nezabudnuteľné dobrodružstvo v srdci Európy.

Chorvátsko nie je len o Jadranskom mori

Chorvátsko je jednou z najpopulárnejších destinácií pre milovníkov turistiky a trekingu. Svojou rozmanitou prírodou, malebnými pobrežiami a historickými pamiatkami ponúka nespočetné možnosti pre dobrodružstvo a objavovanie. Väčšina našincov túto krajinu pozná len z pobrežia a pláží Jadranského mora. Avšak do Chorvátska sa oplatí vziať turistická obuv a výbavu, ktorá vám umožní prejsť skalnatými horami alebo sa poprechádzať starobylými mestami. Chorvátsko má skutočne čo ponúknuť pre každého nadšenca turistiky.

Národný park Plitvické jazerá

Jedným z najpopulárnejších turistických miest v Chorvátsku sú Plitvické jazerá. Tento národný park je známy svojimi nádhernými kaskádami jazier a vodopádmi, ktoré vytvárajú jedinečný a pôsobivý scenár. Prechádzka cez drevené chodníky a mostíky ponad jazerá či vodopády ponúka nádherné výhľady. Možnosť vidieť bohatú faunu a flóru parku si nenechajte ujsť, ale nezabudnite na protišmykové turistické topánky.

Pohorie Biokovo

Pre milovníkov horskej turistiky je návšteva pohoria Biokovo nevyhnutná. Toto pohorie sa nachádza v blízkosti pobrežia a ponúka úžasné výhľady na Jadran a okolité ostrovy. Turisti tu môžu objavovať množstvo turistických trás, ktoré vedú cez strmé útesy a skalnaté terény. Vrchol Sveti Jure je najvyšším bodom v pohorí a ponúka nádherné panoramatické výhľady.

Perla Jadranu – Dubrovník

Dubrovník je jedným z najkrajších historických miest v Chorvátsku a je zároveň zapísaný v zozname svetového dedičstva UNESCO. Mesto je obklopené mohutnými hradbami. Je studnicou kultúrneho dedičstva v podobe kostolov, palácov a historických uličiek. Prechádzka po hradbách mesta vyrazí dych vďaka úžasným výhľadom na Jadranské more a okolité ostrovy. Pánska a dámska turistická obuv vám umožní chodiť po meste počas celého dňa bez pocitu únavy nôh.

Národný park Paklenica

Pre dobrodruhov a horolezcov je Národný park Paklenica nevyhnutnou zastávkou. Tento národný park sa nachádza v pohorí Velebit a je známy svojimi strmými útesmi a skalnatými stenami. Turisti tu môžu objavovať množstvo turistických trás a horolezeckých stien, ktoré okrem dávky adrenalínu sprostredkujú tiež nádherné výhľady do okolitej prírody.

Autor: Gabriela Kudláčová