ZDIEĽAŤ
Čo robiť počas plavby na jachte. Plavba na jachte a možnosti strávenia voľného času.

Leto je v plnom prúde a v mnohých rodinách vrcholia prípravy na dovolenku. Ak sa toto leto po prvý raz chystáte stráviť dovolenku na jachte, možno máte obavy či sa nebudete nudiť. Prvé dni bývajú plné vzrušenie a uchváti vás samotná plavba. Následne môže naozaj nastať situácia, že sa začnete nudiť. Čo všetko sa dá počas plavba na jachte robiť?

Plavba na jachte nie je len o opaľovaní

Skvelé na plavbách je to, že prežijete úplné nové dobrodružstvá. Každý deň vás čakajú zážitky, ktoré by ste na súši nemali šancu skúsiť alebo prežiť. Nie je to o tom, že keď získate jachty na predaj alebo si jednu prenajmete, tak vás začne po pár plavbách nudiť. Každá plavba a jej trasa prinášajú minimálne nové estetické zážitky. Malebné pláže alebo skalnaté útesy budú striedať prístavné mestečká.

Návšteva miest a prístavov, cez ktoré budete plachtiť je prvým zážitkom. Počas kotvenia si môžete prezrieť krásy a historické pamiatky alebo ochutnať kuchyňu miestnych reštaurácií. Ženy milujú túlanie sa po obchodníkoch a hľadanie pokladov vo forme dizajnérskych kúskov miestnych výrobcov oblečenia. Páni radi vyskúšajú lokálne pivo a pálenku.

Život nad a pod morskou hladinou

Počas plavby je zábavné sledovať život nad morskou a pod morskou hladinou. Vtáky klesajúce k vlnám, ktoré hľadajú potravu, skákajúce delfíny. Pozorovanie fauny je relaxom pre psychiku. Na loď si nezabudnite pribaliť šnorchel. Počas kotvenia v zátoke si užijete sledovanie podmorského kráľovstva. Pre skúsených je určené potápanie, ktoré však neskúšajte, ak nemáte potrebný výcvik.

Vodné športy a adrenalín

Lode na predaj väčších rozmerov umožňujú pripojenie motorového člna alebo vodného skútra. Motorový čln poskytuje nové možnosti zábavy. S člnom sa dostanete na miesta, kde by ste s loďou nemali šancu vplávať. Vďaka člnu si môžete vyskúšať aj vodné lyže. Na vodnom skútri si vyskúšate maximálnu rýchlosť, skoky a rôzne vývrtky, ktoré vám vženú adrenalín do krvi. Zážitkom môže byť aj obyčajné plávanie. Plávať v otvorenom mori je úplne odlišné ako plávanie pri pobreží.

Kto chce mať situáciu plné v rukách, ten môže na lodi nielen relaxovať, ale ju tiež kormidlovať. Na kormidlovanie lodí po vnútrozemských vodných tokoch potrebujete preukaz vodca malého plavidla. Po mori sa môžete plaviť vďaka preukazu veliteľa námorného rekreačného plavidla.