ZDIEĽAŤ

Už v minulých článkov sme spomínali, aké nádherné prostredie sa pred nami rozprestiera. Príroda, ktorú nám Slovensko ponúka, je naozaj nevšedná a krásna. Nejeden turista príde na návštevu práve kvôli zeleni, ktorej máme dostatok. Pokiaľ máte o tom pochybnosti, je to len dôkaz toho, ako málo našu krajinu poznáte, alebo ako málo chodievate na turistiku. Turistických oblastí, známych i menej známych, je u nás nespočetne veľa, preto sa do tohto článku zmestí len malá časť zo všetkých. Slovami sa však krásny výhľad a zdravý pocit zadosťučinenia po prekonaní trasy dá len ťažko opísať. Preto sme zvolili minimalistický spôsob, ako si jednotlivé oblasti predstaviť a dúfame, že váš záujem o turistiku bude predsa len o niečo vyšší než doteraz.

Baníkov

Pokladá sa za najvyšší vrch Západných Tatier. Nachádza sa v obci Zuberec a dosahuje výšku až 2178 metrov nad morom.

Bielska skala

Nachádza sa v Oravskej vrchovine, konkrétne v obci Podbiel. Táto skala je vlastne bradlo z kriedových vápencov, na ktorých sa v minulosti nachádzalo praveké hradisko.

Bosmany

Bosmany pozostávajú z troch skalných veží, ktoré sú rozostavené v jednej línii. Patrí k vápencovým skalám.

Bystrické sedlo

Je až vo výške 1190 metrov nad morom, vďaka čomu ponúka nezameniteľný pohľad na celý Banskobystrický kraj.

Poľana

Je pokladaná za jeden z najvzácnejších komplexov v našom štáte. Má špecifickú polohu a sťaženú dostupnosť. Obklopujú ju husté lesy s charakterom pralesa.

Vtáčnik

Vrchol je zalesnený a nájsť ho môžete v obci Bystričany. Pokiaľ patríte k milovníkom krásnych výhľadov, ste na správnom mieste.

Jánošíkove diery

Nájdete tu štyri vodopády i bizarné skalné útvary. Nachádza sa v prírodnej rezervácii Rozsutec a je domovom rôznych druhov rastlín a živočíchov.

Zdroj: slovake.eu, kamnavylet.sk, krasneslovensko.eu

Foto: hotel-diery.sk