ZDIEĽAŤ
Kochajte sa pohľadom z okna na zelené doliny Nízkych Tatier
Kochajte sa pohľadom z okna na zelené doliny Nízkych Tatier

Nízke Tatry ponúkajú rôzne turistické atrakcie pre všetkých návštevníkov. Či ste horolezec, turista, milovník zimných športov, alebo hľadáte miesto pre rodinnú dovolenku, lokalita vás nesklame. Vyberte sa do Nízkych Tatier a spoznajte krásy tohto úžasného slovenského pohoria na vlastné oči.

Známe vrcholy Nízkych Tatier

Ohromujúcich vrcholov je v Nízkych Tatrách množstvo. Chopte sa príležitosti a zdolajte najvyšší vrchol Nízkych Tatier, Ďumbier, ktorý sa nachádza vo výške viac ako 2 000 metrov nad morom. Z vrcholu Ďumbiera budete mať nádherný výhľad na okolité hory a údolia. K ďalším obľúbeným vrcholom patrí Chopok, Kráľova hoľu a Veľký Choč. Ak máte radi výzvy a nechcete sa celú dovolenku len lyžovať či užívať si wellness aktivity, na tomto výlete sa určite nudiť nebudete.

Navštívte prírodné parky a rezervácie

Nízke Tatry sú bohaté na prírodné poklady a chránené oblasti. Národný park Nízke Tatry a Národný park Veľká Fatra sú miestom, kde môžete objavovať jedinečnú vysokohorskú faunu a flóru. Na svojej ceste môžete naraziť na vzácne druhy zvierat a rastlín. Ak uvidíte po skalách cválať kamzíka, to nebudú halucinácie.

Nasadať na bicykle!

Pre tých, ktorí si chcú vychutnať krásy Nízkych Tatier detailnejšie ako pri pohľade z okna apartmánu, je tu mnoho turistických chodníkov a cyklotrás. Cyklotrasy, ktoré prechádzajú cez horské pásma, ponúkajú nádherné výhľady a aj takto jednoducho zažijete v Tatrách dobrodružstvo. Prechádzky zelenými dolinami a lesmi si doprajte, ak uprednostňujete relax v tichej prírode.

Tu si skvelo zalyžujete

Nízke Tatry sa v zime menia na lyžiarsky raj. Keďže sa tu nachádza viacero známych lyžiarskych stredísk, ako je Jasná, Donovaly a Chopok-Juh, sú dovolenkovým cieľom veľkého počtu lyžiarov a snowboardistov. Zjazdovky a snow parky vám umožnia prežiť aktívnu zimnú dovolenku.

Plánujete vycestovať do Nízkych Tatier?

Vybavte si vopred kvalitné ubytovanie. Stránka fiemso.com vám umožňuje jednoducho si vyhľadať a rezervovať ubytovanie v lokalite Nízke Tatry. Čakajú tu na vás chatky, penzióny a hotely, mnohé s prívetivým prístupom k domácim miláčikom. Ak hľadáte výhodné ubytovanie na Slovensku, práve ste našli skvelého sprostredkovateľa. A keďže komunikujete priamo s poskytovateľom ubytovania, za dovolenku si nepriplatíte nič navyše.