ZDIEĽAŤ
Outdoorové aktivity počas zimy? S termoprádlom žiadny problém
Outdoorové aktivity počas zimy? S termoprádlom žiadny problém

Beháte aj počas zimy? Vytiahnete v treskúcom mraze bicykel z garáže? Väčšina ľudí odpovie, že nie. Počasia odrádza od športových aktivít napriek tomu, že existujú možnosti, ako športovať aj počas zimy. Jednoducho sa funkčne oblečte a outdoorové aktivity v zime budú pre vás rovnako príjemné ako v lete. Základom funkčného oblečenia je termoprádlo.

Kvalitné termoprádlo ako klimatizačný systém

Ak chceme zhrnúť funkciu termoprádla do jednej vety, môžeme ho prirovnať ku klimatizačnému systému, ktorý dokáže chladiť i vyhrievať. Funkcia termoprádla je jasná – reguluje teplotu tela tak, aby vám bolo v každom počasí príjemne.

Termoprádlo sa vyrába ako rôzne kúsky oblečenia, ale najčastejšie ide o tričká a spodné nohavice. Niektoré kúsky je možné nosiť pod oblečenie a iné dokážu nahradiť vrchné športové odevy. S termoprádlom sa nemusíte obávať, že by ste sa príliš potili alebo vám bola zima. Teplota tela bude optimálna za každého počasia.

  • Čo všetko kvalitné termoprádlo dokáže?

Izoluje telo tak, aby k pokožke neprenikol chlad. Ide vlastne o ochrannú izolačnú vrstvu, ktorá zachováva teplotu tela v primeranej hladine. Telesné teplo sa rozkladá do oblečenia a udržiava dlho rovnaké hodnoty teploty.

Nemenej dôležité je, aby ste počas aktivít vonku nepocítili nepohodlie kvôli vlhkosti medzi oblečením a kožou. Termoprádlo pot odvedie od pokožky a vstrebe ho do štruktúry vlákien. Odvod vlhkosti oceníte hlavne počas horúcich letných dní, ale tiež počas dynamických aktivít v zime. Pokojne si obujte korčule a vyrazte na zimný štadión skúšať piruety – nebude vám zima a ani horko.

Všetky uvedené funkcie termoprádla sú spojené s komfortným nosením. Materiál sa skvele prispôsobuje siluete tela a neprekáža pri žiadnom pohybe. Termoprádlo je tenké, môžete si na neho obliecť ďalšie vrstvy oblečenia. Termoprádlo sa najčastejšie šije zo zmesí polyamidu, polyesteru, nylonu či spandexu.

Pri akých športoch počas zimy využijete termoprádlo

Okrem už spomínaného korčuľovania si športovci termoprádlo s obľubou obliekajú pod kombinézy pri lyžovaní, bežkovaní alebo snowboardingu. Ide o náročné športy, ktoré vyžadujú slobodu pohybu a zahriatie tela v primeranej teplote. Termoprádlo je vďaka svojim vlastnostiam pre tieto športy ideálne.

Termoprádlo si so sebou nezabudnite pribaliť do hôr, keď sa venujete vysokohorskému trekingu. Vrcholové výkony zo seba vydáte s termoprádlom pri behaní, cyklistike a nordic walkingu. Niektoré kúsky termoprádla majú v textile všité karbónové vlákna, ktoré telo vyhrievajú. Takéto špeciálne športové oblečenie kúpite na stránkach inSPORTline.