ZDIEĽAŤ
Trápia vás zmeny počasia? Ako bojovať s únavou a bolesťami
Trápia vás zmeny počasia? Ako bojovať s únavou a bolesťami

Vonku práve zúri počasie, ktoré je pre meteosenzitívnych ľudí najväčšou pohromou. Neustále striedanie slnečných dní s daždivými, k tomu teplotné výkyvy a silný vietor dokážu zatočiť aj s najodolnejším jedincom. Niekoho skosí len únava a iný je pripútaný k lôžku kvôli bolestiam hlavy, kĺbov či dokonca celého tela. Nenechajte sa ovplyvňovať počasím a zatočte s meteosenzitivitou pomocou úpravy životného štýlu.

Prečo vás počasie tak veľmi trápi

Meteosenzitivitu vyvoláva veľa faktorov. Najčastejšie však ide o zmeny atmosférického tlaku, ktoré vplývajú na krvný tlak. Výkyvy tlaku vedú k tomu, že hlavne ľudia trpiaci kardiovaskulárnymi ochoreniami podľahnú svojej chorobe práve na jar alebo na jeseň, kedy sú zmeny počasia najviac citeľné. Zmeny tlaku nepriaznivo pôsobia aj na reumatikov a jedincov, ktorí prekonali operácie kĺbov.

Vlhké počasie pôsobí na kĺby ako lepidlo. Preto sa ráno cítite polámano a nedokážete sa rozhýbať. Tlak nie je to jediné, čo prichádza so zmenou počasia. Otepľovanie je pre prírodu životobudičom, čo znamená kvitnutie všetkých rastlín a následné zhoršenie alergií. Spomenúť musíme vysoké teploty počas leta. Dlhodobé horká nás robia apatickými, unavenými, a ak neprijímate dostatočné množstvo tekutín, dochádza ku kolapsu organizmu.

BIO záťaž dokážete presne predpovedať

So všetkými uvedenými prejavmi precitlivenosti na zmeny počasia je možné bojovať, ale musíte vopred vedieť, že k zmene príde. Informovať vás o zmene dokážu meteostanice. Tieto prístroje merajú všetky ukazovatele počasia, a preto je domáca meteostanica pre citlivých ľudí radarom, ktorý ich upozorní, že sa musia chrániť. Meteostanica je presná a po pripojení na váš mobilný telefón je poslom kompletnej predpovede počasia. Dôležité je sledovať hlavne BIO záťaž a pri zvýšených hodnotách je nutné viac odpočívať.

Hýbte sa, pite, nestresujte a kontrolujte si jedálniček

Nielen pred zmenou počasia, ale počas celého roka by ste sa mali veľa hýbať. Vhodné sú všetky druhy pohybu na čerstvom vzduchu. Dbajte na to, aby ste prijímali dostatok tekutín. Ak trpíte bolesťami hlavy, vypite vodu s magnéziom. Naopak vyhnite sa pitiu kávy a čaju, a to predovšetkým v období veľkých teplotných zmien. Starostlivo si vyberajte potraviny. Celoročne jedzte veľa ovocia a zeleniny. V rizikovom období vynechajte bravčové a hovädzie mäso. Dajte prednosť hydine a rybám. Nepreháňajte to so soľou. Veľmi účinné je otužovanie organizmu. Telo si zvykne na teplotné extrémy a nebude vás trápiť pri ochladení či oteplení. Pri neznesiteľných bolestiach u chronicky chorých bohužiaľ nepomôže nič iné ako lieky.