ZDIEĽAŤ

Cestovné poistenie by malo byť bez akýchkoľvek debát súčasťou vašej dovolenkovej výbavy. Prečítajte si teda, čo všetko sa s ním spája aj to, kedy vám hrozí zamietnutie úhrady.

Samotný Európsky preukaz nestačí

Mnohí sa domnievajú, že Európsky preukaz zdravotného poistenia im v zahraničí stačí. Opak je však pravdou. Nekryje totiž všetky náklady a pri návšteve súkromných zariadení je vám zbytočný. S Európskym preukazom je váš nárok na nevyhnutnú starostlivosť rovnaký, ako majú domáci poistenci. Ak doplácajú vyššiu čiastku, rovnakú sumu zaplatíte aj vy. A to bez ohľadu na rozdielne platy. Dobre zvolené cestovné poistenie pokryje platby u štátneho aj súkromného lekára.

Popíjali ste? Úhradu vám môžu zamietnuť

Poisťovne totiž neposkytujú plnenie za lekárske ošetrenie v prípade, že sa pri vyšetrení zistí, že poistený bol pod vplyvom alkoholu alebo inej návykovej látky. Ak sa tak stane, môže poisťovňa úhradu za liečbu krátiť a dokonca aj úplne zamietnuť.

Cestovné poistenie kryje viac ako zdravotné úkony

Hoci sa napríklad strata dokladov či batožiny nemusí nachádzať v základnom cestovnom poistení, nie je vôbec na škodu, ak si ho priplatíte. Predovšetkým v prípadoch, keď so sebou beriete aj cennejšie veci.

Nestíhate? Uzatvorte cestovné poistenie online

Áno, cestovné poistenie online môžete uzatvoriť jednoduchšie ako osobne. To je zjavná výhody najmä pre tých, ktorí nemajú čas behať po poisťovniach alebo ak cestujete narýchlo a na poslednú chvíľu si spomeniete na potrebné záležitosti. Cestovné poistenie online nie je náročné uzavrieť, prípadne môžete využiť pomoc na infolinke.

Cestovné poistenie má svoje limity

Komerčné cestovné poistenie sa vzťahuje len na náhle zmeny zdravotného stavu. V prípade chronických chorôb majú poisťovne individuálne podmienky.